8 vecí, ktoré ste nevedeli o filme Ratatouille

Bonjour! Vitajte pri prehľade zaujímavostí o filme Rattatouille. Pôjde o zaujímavé fakty z tvorby, zopár zaujímavosti z Paríža a tak podobne. Pohodlne sa usadte a vyberte si z nášho menu. 1. Ako prakticky pri každom filme, aj pri Rattatoille sa tvorcovia vydali na poznávací pobyt, aby lepšie pochopili svet, ktorý sa chystajú zobraziť. Niekedy táto práca nemusí byť až taká zábavná, napr. pri tvorbe Toy Story sa tvorcovia vydali na skládku alebo do väznice. Avšak pri tvorbe filmu o malom potkanovi, to bolo niečo celkom iné. Navštívili a poznávali jedno z najúžasnejších miest na svete – Paríž.
Remy pozorujúci Paríž
Remy pozorujúci Paríž
  2. Počas jednej z exkurzií, tím očarila prechádzka popod most Alexandra III. Toto miesto sa potom stalo lokáciou kľúčovej scény medzi Remym a Linguinim, presne tam sa kdesi v hĺbke zrodilo ich priateľstvo.
Paríž v Rattatoille
Paríž v Rattatoille
  3. Mimo to, že sa tým neustále prechádzal po nádhernom meste, mal tiež náročnú úlohu jesť v najprestížnejších reštauráciach po celom Paríží ako napr. Le Procope, La Tour D’Argent, Helene Darroze, Taillevent alebo Chez Michel. Prestavte si tu náročnú úlohu každý večer večerať v najlepších reštauráciach na svete!
Jedlo
Jedlo
  4. Pre dotvorenie obrazu dokonca niekoľkokrát navštívili svetoznámu reštauráciu Thomasa Kellera French Laundry v Nape, v Kalifornii. Jeden z vedúcich tvorcov tímov absolvoval aj dvojdňovú prax v ich kuchini.
Anton Ego
Anton Ego
  5. Jedlo, ktoré v závere filmu uvarí Remy pre Antona Ega v skutočnosti uvaril, pripravil a aranžoval svetoznámy šéfkuchár Thomas Keller.
Egove najobľúbenejšie jedlo
Egove najobľúbenejšie jedlo
  6. Pri dabovaní filmu, v scéne, keď Remy obíme svojho otca Djanga, Patton Oswalt, ktorý daboval Remyho v skutočnosti vrúcne objal režiséra filmu Brada Bird aby dosiahli realistický tón.
Otec a syn
Otec a syn
  7. Možno ste si to nevšimli, avšak zloduch Bon Voyage z Rodinky Úžasných sa vo filme objavil dvakrát. Prvý raz ho vidíme na moste, kde robí pantomímu a druhý ráz v novinách, avšak musíte mať veľmi pozorné oko.
Ratatouille - Collet a linguini na korčuliach
Ratatouille – Collet a linguini na korčuliach
  8. Niekoľko symbolov a názvov počas celého filmu obsahuje skryté mená tvorcov. Napríklad Collete šoféruje motocykel značky Calahan, čo je meno Sharon Calahan, vedúcej scénografky. Linguiniho bicykel sa zasa volá J.Dreamer, čo je meno vedúceho dizajnéra postáv.
Ratatouille Reštaurácia
Ratatouille Reštaurácia
  Poznáte nejaké ďalšie zaujímave fakty z animáku Rattatoille? Čo sa Vám na filme najviac páčilo? Podeľte sa o svoje názory v komentároch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

6 + 11 =