Ako si vytvoriť umelecký denník?

S príchodom nového roka si veľa z nás dalo novoročné predsavzatia a stanovilo ciele pre tento rok. Špeciálne pre tých, ktorí radi kreslia a chcú si zlepšiť svoje kresby, či maľby, umelecký denník alebo v originále art diary bude pre vás tým najlepším spôsobom.  
Pekný príklad, ako taký denník môže vyzerať

Ako začať?

Asi každí začínajúci umelec zažil nedostatok nápadov či inšpirácie. Ale nezúfajte, mám pre vás jednoduché riešenie. Pre každého fanúšika umenia, či už profesionála, alebo amatéra to je zábavný spôsob, ako zachytiť svoje zážitky, nájsť svoj štýl kresby no hlavne stále sa zlepšovať. Všetci poznáme princíp klasického diára, do ktoré zapisujeme všetko , čo sme daný deň zažili. Art diary alebo umelecký denník je obdoba.
Jeden z príkladov umeleckého denníka
  Princíp ostáva rovnaký, no náš deň sa snažíme zachytiť kresbou, maľbou, kolážou či hoci akým iným spôsobom. Medze sa tu fantázií nekladú. Môžete kombinovať kresby a písmo, lepiť články z časopisov, ktoré vás zaujali, či fotky s vašimi priateľmi, zobraziť všetko, čo vám už dlhú dobu leží v hlave. Ak vás predsa niekedy nenapadne nič, čo by ste chceli zachytiť, stále tu je možnosť nájsť inšpiráciu na internete. Kopírovanie prác skúsenejších umelcov je pre začiatočníka skvelý spôsob, ako sa naučiť základom. Spôsobov je neobmedzené množstvo, jediným obmedzením je vaša fantázia. Základom je, aby ste sa snažili kresliť čo najčastejšie, najlepšie každý deň. Nebojte sa! Aj keď začiatočné výtvory možno nebudú najlepšie, nestrácajte odhodlanie ,pretože vám môžem sľúbiť, že keď dokončíte svoj prvý diár, budete nadmieru spokojný s vašim pokrokom. Nezabúdajte, že každý majster bol raz začiatočníkom. Začnite čo najskôr, ak sa dá ešte dnes.

Ďalší pekný príklad

 Prečo si vytvoriť umelecký denník?

Je to tiež skvelý spôsob ako zachytiť zážitky, postrehy a dojmy z ciest. Preto keď sa vydáte na najbližšie dobrodružstvo, skúste zo sebou zobrať pár ceruziek, pero a denník. Odkladajte si všetky cestovné lístky a predmety spojené so spomienkami. Neskôr si ich môžete nalepiť, pridať fotky a vždy, keď si tento denník otvoríte, spomeniete si na všetko krásne, čo ste na svojich cestách zažili. Samozrejme si taktiež precvičíte svoje umelecké schopnosti, a pomôže vám to ďalej sa rozvíjať v umelckej sfére.  

Na záver ešte trochu inšpirácie:

Zjavne denník zachycujúci zážitky z cestovania.

Niečo viac abstraktnejšie
   

 Tak a veľa šťastia pri tvorbe vášho nového umeleckého denníka. Alebo už svoj máte? Podeľte sa o svoje skúsenosti v komentároch.

 

3 komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

dva × dva =