3.84/5 (38)

Basketbalový tím nižšej strednej školy Teikou, ktorého základnú zostavu tvorilo päť hráčov známych ako “Zázračná generácia”, dlhý čas vyhrával všetky zápasy. Po skončení nižšej strednej školy sa tím rozdelil a každý hráč sa prešiel do iného basketbalového tímu. Medzi ľuďmi sa však šepká, že zostavu Zázračnej generácie doplňoval ešte jeden hráč, Kuroko Tetsuya, prvák na strednej škole Seirin.

 

Keď sa Kuroko zapíše do školského basketbalového tímu, všetci sú v pozore a majú veľké nádeje, keďže od neho ako od posily a bývalého hráča Zázračnej generácie očakávajú veľké veci. Keď ho však uvidia v akcii, zistia, že Kuroko nie je práve tým, koho si predstavovali; nie je vysoký a jeho výsledky v basketbale sú mizerné. Všetci sú šokovaní a nevedia prísť na to, ako mohol patriť k legendárnemu basketbalovému tímu…

     

Genryuuusai csfd.cz

Klasický sportovní shonen, prakticky by se to dalo dát do učebnice jako vzor šablony všech sportovních anime. Zpracování je ale nadprůměrné a postavy v rámci možností zajímavé. Pro mě nejlepší sportovní anime od dob Majoru. Ten to sice nepřekonalo a těžko překoná v dalších sériích, ale i tak je to dost dobré.
     

Ohodnoť tento obsah!

Japonský názov黒子のバスケ
Rok2012