Po prijatí európskej vyhlášky o ochrane osobných údajov, došlo na webe nii.sk k viacerým zmenán, ktoré majú zabezpečiť uvedeneie pravidiel do praxe. Nižšie nájdete vysvetlenie jednotlivých opatrení.

1. Užívateľské účty

Kedže po prijatí viacerých opatrení o ochrane osobných údajov sa skoro úplne zmazáva hranica medzi návštevníkom stránky a jej registrovaným používateľom, pristúpili sme k obmedzeniu funkcií a skoro úplnej povinnej registrácií. Užívateľské účty zhromažďujú informácie ako v minulosti: nick, mail a IP adresu. Taktiež zhromažďujú vašu históriu, komentáre a aktivitu na stránke. Všetky tieto informácie sú zo strany serveru šifrované a je na Vás čo povolíte ako verejné. Dané nastavenia prebiehajú v Oblasti “Môj účet”. Z daného rozhrania môžete taktiež vymazať celý svoj účet a všetky tieto informácie, ktoré o Vás máme. Vykonáva sa tak z oblasti “Nastavenia – Vymazanie účtu a všetkých údajov.

 

2. Informačné a reklamné maily

Nii.sk nikdy neviedlo centrálnu odberovú databázu. Toto opatrenie sa nás momentálne netýka.

 

3. Tretie strany

Vaše informácie zo strany nii.sk nie sú sprostretkovávané žiadnym tretím stránám. Ak by sa tak v budúcnosti malo udiať, budeme Vás o to písomne žiadať.