Všetko je Lego Príbeh úžasné!

Lego Príbeh Film musel vzniknúť. Lego je neskutočne populárne všade na svete a jeho možnosti sú skoro neobmedzené. Každý sa určite niekedy s touto dánskou vychytávkou hral alebo sa len prosto so skladačkou niekedy stretol, aj keď mu napríklad k srdci nikdy neprirástlo. Je to hračka, ktorej hranice udáva iba ľudská kreativita, ktorú priamo rozvíja. Ak pre nič iné tak už len preto si treba LEGO ako také vážiť. Film môže byť oslavou toho všetkého.

Pýtate sa aký je film? No popravde hneď od začiatku som film diskriminoval. Nepáčil sa mi štýl akým prichádzal do kín, akým sa prezentoval. Nepáčil sa mi jednoduchý prehľadný humor použitý v ukážkach a myslel som si, že takýto bude aj celý film: povrchný a prehľadný.

Pochopiteľne ma Lego Príbeh do kina nedostal. Prvý kontakt prišiel po zopár mesiacoch a BlueRay uvedení. Film som si pozrel v spoko slovenskom dabingu. Príjemne prekvapil.

Animák je príjemný, pekne animovaný pomocou stop-motion, ľahko satirický a najmä nie povrchný a často originálny. Nie je to nič majstrovské alebo vrchol žánru, ale je to pekný a zábavný film. Hlavným hrdinom je Emet, jednoduchý muž, ktorý sa každý deň správa ako má. Začiatok je veľmi zaujímavý pretože núti zamyslieť sa, či aj my nerobíme presne to každý deň. Nesledujeme len zákony a sociálne pravidlá stále dookola? Ale nie, myšlienkovo film poukazuje na to, že kadžý sa môže stať niekým. Každému sa môže splniť sen, ak bude dostatočne chcieť a pracovať.

Atmosféra celého filmu je dosť unikátna a s odstupom po roku to pociťujem omnoho viac. Skvelá hudba od Lonely Island a špecifický humor plus reálna stop-motion tvoria neobyčajný zážitok.

Lego Príbeh je “ľahký” a zábavný

Obrovskou výhodou celého Lego vesmíru je,  že môže zneužiť hocikoho, pretože Lego má licencie na skoro každú známu postavičku populárneho sveta. Či už je to Batman, Gandalf, Harry Potter atď… možnosti sú neobmedzené. Preto nás čaká ešte veľké množstvo Lego filmov, ďalší v roku 2018.

   

A koľko dávam tomuto? S odstupom času musím uznať jeho originálnosť a to, že sa mi do srdca zapísal aj keď som to nechcel alebo nečakal.

 

78%

 

Lego Príbeh recenzia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

12 − four =