Zopár najzaujimavejších myšlienok z Naruta

Naruto je nielen nekonečné anime, ale aj anime, ktoré má množstvo skvelých myšlienok, ktoré dokážu o živote naučiť mnoho. V tomto prehľade sa pozrieme na najzaujímavejšie z nich. Mnohé sú o bolesti, odvahe, sile, živote, smútku. K niektorým nájdete krátky komentár, iné sú zasa bez dodatočných slov. Toto je niekoľko najzaujímavejších myšlienok z Naruta.

,,Niekedy musíš ublížiť, aby si poznal, spadnúť, aby si vyrástol, stratiť, aby si získal – pretože najlepšie lekcie života sú získané prostredníctvom bolesti. “

Nagato Pein

 

,,Tí, ktorí nerozumejú pravej bolesti, nemôžu nikdy pochopiť pravý mier.”

Nagato Pein

 

,,Pokiaľ s niekým nezdieľaš jeho bolesť, nikdy ho nedokážeš skutočne pochopiť.”

Nagato Pein

 

Nagatov príbeh je špeciálne smutným. Vyrastal ako sirota a skoro všetko sa učil prostredníctvom bolesti a podľa toho sa vyvinula aj jeho osobnosť. Napriek tomu má obrovskú pravdu.

Bol som sám, bol som odmietaný, bol som smutný. Avšak toto sú dôvody, prečo som sa stal tak silným.

Naruto

 

Človek. Narodí sa vo forme malého dieťaťa, ktoré  je vo svojej podstate rovnaké, ako všetky ostatné. Neviné, neovplyvnené ľudmi alebo udalosťami, neskazené . Každý človek začína rovnako a to vo forme nepoškvrnenej existencie, ktorá dostala dar života, ktorý je ako čisté plátno čakajúce na svoju finálnu podobu. Každý človek sa rodí ako nikto. Bez mena, bez sociálneho statusu, bez slávy, bez chudoby alebo bohatstva, bez vzdelania, bez schopností. Nikto. To čo sa stane potom je to čo ho definuje. My sme tí, ktorí rozhodujú o tom kto sa z nás stane. My sme tí, ktorí z nikoho vytvoria niekoho.

Naruto bol iba zavrhovaná sirota a schránka démona. To bola definícia, ktorú dostal od svojho života. Bol nikým. Nemal žiadnu cenu ani zmysel. Až svoj osud nezobral do vlastných rúk a nestal sa niekym, ninjom. Aj napriek temným okolnostiam našiel kúsok svetla, ktoré túto temntu prebilo. Jeho sen, odhodlanie a vytrvalosť bolo to čo ho viedlo. Naruto sa nikdy nevzdával a bojoval, až pokiaľ sa z nikoho prepracoval na niekoho. Z nenávideného dieťaťa bez rodičov, 7.Hokage. Odkaz tohto výroku je nevzdávať sa aj napriek vopred určenému “osudu” a bojovať až do konca, až do dňa keď sa z nikoho stane niekto.

 

Je hlúpe rozprávať o všetchých veciach, ktorými nie si. Buď sám sebou a budeš v pohode.

Shikamaru

 

Keď ľuďom niekto ublíži, naučia sa nenávidieť. Keď ľudia ublížia druhým, stanú sa nenávidenými a naplnenými vinnou. Ale poznanie tej bolesti dovoľuje ľuďom byť láskavými. Bolesť umožňuje ľudom rásť… a to ako budeš rásť závisí od teba.

Jiraiya

Génius, he? Čo to znamená? Génius? Nenarodil som sa s celou dávkou prirodzených talentov, obdarovaný ako Neji… ale pracujem tvrdo a nikdy sa nevzdávam! To je môj dar.. To je moja ninja cesta!

Rock Lee

 

Leeho príbeh, najmä jeho začiatok je veľmi unikátny. Charakter bez špeciálneho nadania a na pokraji svojich fyzických možností, je pripravený dokázať, čo by sa mu nikdy nemalo podariť. Veľmi inšpiratívne, svet často nepatrí géniom, ale tým, ktorí sú pripravený tvrdo pracovať.

     Meow! Páči sa tento obsah?LoadingPridať k obľúbeným

2 komentáre

  • Fejkovykakashi:D Odpovedať

    Super článok. Neviem čo iné k tomu povedať ako to že mám veľmi rád naruta a je to moje najobľúbenejšie anime. Preto veľmi ďakujem autorovi článku. Veľmi ma ním potešil. 🙂

  • iTzMari_ Odpovedať

    Krása, nič iné ako krása. Naruta som vždy mal rád, moje najviac top anime, čo som zatiaľ videl. Autorovi článku taktiež patrí pochvala. Krásny opis pod citátmi. Nádherný výber citátov. Čo k tomu viac dodať…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *