Code Geass: Hangyaku no Lelouch

+

Code Geass je kvalitné anime z roku 2006, ktoré ma dve série a je veľmi obľúbené. Rozpráva príbeh z blízkej budúcnosti, kedy sa do konfliktu dostanú ríša Británie a Japonska. Vo vojne sa využívajú už pokročilé technológie a Japonsko nemôže konkurovať. Je premenované na Area 11 a tu sa začína príbeh tohoto anime.

Čas na dobrodružství

+

Čas na dobrodružství alebo Adventure time je šialený animák z americkej produkcie z roku 2010. Vznikol na štýl čiernej paródie a dokážu si ho užiť ako menší tak starší. Je to zaujímavá zmes fantázie a absurdity.

Cowboy Bebop

+

Toto už dnes legendárne žánrové anime, Cowboy Bebop, musí vidieť každý skutočný fanúšik. Je to jedno z najlepších starších anime, ktoré doslova v každej časti miesi veľa umeleckých štýlov. Rozpráva príbeh z budúcnosti, konkrétne príbeh so života dvoch priateľov, ktorý sa živia ako lovci ľudí, teda Bounty Hunters.

Chrono Crusade

+

Chrono Crusade je anime z roku 2003 o boji proti démonom a zlým nadprirodzeným silám. Má dobrý a zaujímavý príbeh, vyskytujú sa v ňom anjeli, démoni a niečo čo sa nevie rozhodnúť za ktorú stranu hrať.